VAIKŲ MAITINIMO ORGANIZAVIMAS

Įstaigoje  maitinimas organizuojamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. balandžio 10 d. įsakymu Nr. V-394 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 11 d. įsakymo Nr. V-964 „Dėl Maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašo patvirtinimo" pakeitimo".

Maisto produktai lopšeliui - darželiui „Papartis“ tiekiami centralizuotai (Vilniaus miesto savivaldybės sutartis su UAB  „Handelshus“ ,UAB „Sanitex“ ) ir UAB „Laukesta“.

Maistas gaminamas Vilniaus lopšelio-darželio „Papartis“ virtuvėje. Vaikai maitinami 3 kartus per dieną (pusryčiai, pietūs ir vakarienė). Pusryčius skirtingo amžiaus grupių vaikai valgo nuo 8.30 iki 8.50 val., pietus – nuo 11.30 iki 12.40 val., vakarienę - nuo 15.30 iki 16.15 val.

Vaikų maitinimas organizuojamas pagal suderintus su Vilniaus valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba perspektyvinius valgiaraščius. Perspektyviniai valgiaraščiai sudaryti atsižvelgiant į rekomenduojamas paros maisto medžiagų ir energijos normas, vadovaujantis Lietuvos higienos normos HN 75: 2016 reikalavimus.

Dėl nemokamo priešmokyklinukų maitinimo

Nuo 2020 m.rugsėjo 1 d.įsigaliojo LR socialinės paramos mokiniams įstatymo nuostata dėl visuotinio priešmokyklinukų ir pirmokų nemokamo maitinimo, pagal kurią nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. mokiniai, kurie mokysis pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje, įgyja teisę į nemokamus pietusnevertinant šeimos pajamų. Dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis nuo liepos 1 d. Prašymo-paraiškos gauti mokinių nemokamą maitinimą nevertinant pajamų SP-11 (A) formą.

PIENO PROGRAMA „PIENAS VAIKAMS“ (UAB „ŽEMAITIJOS PIENAS“)

Nuo 2004 m. lopšelis-darželis „Papartis“ dalyvauja paramos programoje ,,Pienas vaikams“. Programa parengta siekiant pagerinti vaikų mitybą, ugdyti pieno produktų vartojimo įpročius, skatinti pieno produktų vartojimą.

VAISIŲ VARTOJIMO SKATINIMO PROGRAMA (UAB „VAISIAI JUMS“)

Nuo 2012 m. vykdoma ,,Vaisių vartojimo skatinimo programa“. Įgyvendinant šią programą formuojamas ateities vartotojas, skiepijamas supratimas apie vaisių ir daržovių vartojimo teigiamą poveikį žmogaus sveikatai, ugdomi sveiko maitinimosi įpročiai, mažinama vaikų nutukimo rizika.